قدم پنجم؛ تا رسیدن به آرامش، کمی صبر کنید…!

رسیدن به آرامش

رسیدن به آرامش یکی از آرزوهای هر فرد است ما در مجمع نکوداشت غدیر به این موضوع پرداختیم که شما در قسمت پنجم هستید اگر از ابتدا مطالعه نکردید به دسته مقالات این کتاب نسیم آرامش مراجعه کنید.

دست مرا بگیر!

مرا بگیر
رسیدن به آرامش

درباره­ی «عشق»، زیاد نوشتن و راجع به اون، زیاد خوندیم! ولی هنوز «در خم یک کوچه» ایم. وقتی «عاشق» هستی، قلبِت نگرانه و برای گرفتن خبر تازه‌ای از معشوقِت، مدام، به کوچه سَرَک می‌کشی! آدمای عاشق، خیلی حساس هستن و کوچک‌ترین اشاره­ی تند و نامهربونی، همه­ی وجودشون رو می سوزونه! حالا، «ما» چه بخوایم و چه نخوایم، عاشقیم!

تا پیشِمون اسم علی رو می برن، رگ کوچیکی روی پیشونیمون می لرزه و یه چیزی شبیه طعم نبات توی دهنمون می شینه! نمی دونم اگه خدا به ماها منّت نذاشته بود و به قول قدیمیا زلفمون رو به دَرِ خونه­ی اهل‌بیت گِره نزده بود، الان می‌خواستیم دست به دامن کی بشیم و حاجتامون رو از کی بخوایم؟! توی شادیا و غمامون، دردِدلمون رو به کی بگیم و به آستان کدوم بامعرفتی پناه ببریم…؟!

خداروشکر… خداروشکر که بین همه­ی دل مشغولیا، خدا، چهارده‌تا نور آسمونی رو بهمون هدیه داده تا توی لحظه‌های شیرین و تلخ زندگی مون، با اونا دردِ دل و دَرِ خونشون توسّل کنیم!(۲۸)

پیامبر نور و رحمت (سلام خدا بر ایشان و خاندان پاکشان)، در زمان‌ها و مکان‌های مختلفی دو هدیه را به همه اعطا کردند:

إِنِّی تَارِکٌ فِیکُمُ الثِّقْلَیْنِ کِتَابَ اللَّهِ وَ عِتْرَتِی اهل‌بیتی وَ إِنَّهُمَا لَنْ یَفْتَرِقَا حَتَّى یَرِدَا عَلَیَّ الْحَوْضَ

همانا من در میان شما دو چیز گران‌بها می گذارم؛ «کتاب خدا» و عترتم که «اهل‌بیت» من هستند. به‌راستی آن دو، هرگز از یکدیگر جدا نشوند تا روزی که در کنار حوض بر من وارد شوند.(۲۹)

رسیدن به آرامش قرآن کامل‌ترین نسخه

کامل‌ترین نسخه
قدم پنجم؛ تا رسیدن به آرامش، کمی صبر کنید...! 4

در بخش قبل، عوامل رسیدن به آرامش را از منظر قرآن بیان کردیم و  این نکته را موردتوجه قراردادیم که: قرآن کریم، کامل‌ترین نسخه برای آرامش روح است!

رسیدن به آرامش – دین و پای بند بودن به عقاید، نقش بسزایی در این میانه دارد!

اما مکرراً در نوشته‌های مختلف و کتاب‌های گوناگون به حدیثی که کمی بالاتر اشاره‌شده برخورد کرده‌ایم(حتماً شما هم به گوشتان خورده است!) در کنار کتاب الهی، پیامبری که همیشه دلسوز و خیرخواه مردم بوده، هدیه­ی دیگری را قرار داده و آن دو را مکمّل هم و در راستای یکدیگر بیان می­کند! کتاب بدون اهل‌بیت، کتاب نیست و اهل‌بیت بدون قرآن به‌مثابه‌ی بدن بی‌سر است. آن‌ها که قرآن را بدون اهل‌بیت می‌پندارند، به‌راستی در گمراهی آشکارند! امیرالمؤمنین حضرت اسدالله الغالب، علی بن ابیطالب(سلام خدا بر ایشان)، قرآن ناطق‌اند و مفسّر کلام وحی! به‌راستی مگر می‌شود نقشه­ی راه داشت ولی راهنما نداشت؟! یا بلعکس. به‌هرحال، اگر طالب زندگی آرام در دنیا و آخرت هستیم، باید به آستان آسمانی قرآن و اهل‌بیت، متوسل شویم! که غیرازاین راه، همه­ی جاده‌ها به ترکستان منتهی می‌شود!

حال که دانستیم راهی بجز راه اهل بیت علیه السلام وجود ندارد و آرامش واقعی در ارتباط با وجود مبارک ایشان است در ادامه بیشتر در مورد ارتباط با این انوار نورانی مخصوصا امام زمان علیه السلام صحبت خواهیم کرد.

اگر به دنبال یاد حضرت و ارتباط دلی با امام زمان علیه السلام هستید در ادامه مقاله با ما همراه باشید….

از پروژه های ماهم بازدید کنید ما در ایام نیمه شعبان پروژه های مختلفی را در مجمع نکوداشت غدیر انجام می دهیم اگر علاقه مند به کار فرهنگی هستید حتما از این صفحات دیدن کنید برای مثال ما در ایام نیمه شعبان به عیادت بیماران عزیز میرویم که نام این پروژه نبض است. برای مشاهده پروژه ها به دسته پروژه ها مراجعه کنید.

شما عزیزان برای شرکت در این ایونت ها میتوانید درخواست خودتان را ثبت کنید و در شهر خودتان این برنامه ها را اجرا کنید.

لینک

[unnamed_1]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *