خبرگزاری خبر فوری

15a512c1a7
مدیر موسسه فرهنگی مجمع نکوداشت غدیر گفت: خطبه غدیر تنها عبارت “من کنت مولاه فهذا علی مولاه” نیست، بلکه خطبه‌ای طولانی، پرمحتوا و به عبارتی فرهنگ جامعی از ولایت و امامت ائمه(ع) است که به منظور ترویج محتوای با ارزش آن ۲۰ هزار متن خطبه آماده توزیع در شهر مشهد شده است.

به گزارش مشهد فوری، حسین فلاح اظهار کرد: ۳۰ تابلوی شهری نیز با هدف نشر مفاهیم خطبه غدیر طراحی و آماده نصب شده است و تا روز مباهله در ۲۲ تیرماه زینت نقاط مختلف شهر خواهد بود.

مدیر موسسه فرهنگی مجمع نکوداشت غدیر بیان کرد: هرچند صحت و تواتر خطبه غدیر بسیار است اما متأسفانه این خطبه، غریب و مظلوم واقع شده است و تعلیم و آموزش معارف و آموزه‌های این خطبه با ارزش باید مورد توجه نهادهای فرهنگی و نیز سازمانهای متولی تعلیم و تربیت قرار گیرد.

وی با اشاره به برنامه های مورد نظر برای اجرا در این عید سعید گفت: جشن مردمی در خیابان حر عاملی در شب عید، برپایی ۶۰ ایستگاه صلواتی، توزیع بیش از ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بسته‌های معیشتی در حاشیه شهر مشهد از جمله این برنامه‌هاست.

مدیر موسسه فرهنگی مجمع نکوداشت غدیر ادامه داد: برگزاری تئاتر در مجتمع شهدای سلامت ویژه بانوان، دعوت پزشکان محب اهل بیت(ع) با تخصصهای مختلف برای اهدای هدایا و تبلیغ پیام غدیر به مراجعان خود، برگزاری جشن همراه با کلاس آموزشی برای جمعی از تاکسیرانان به منظور اقدامات تبلیغی برای مسافران در سطح شهر نیز از دیگر مواردی است که می‌توان به آنها اشاره کرد.

فلاح با اشاره به برگزاری یکسری پروژه برای مخاطبین خاص بیان کرد: برگزاری جشن غدیر برای جامعه ناشنوایان در تالار شهر برای ۵۰۰ مخاطب برگزار می‌گردد و همچنین با حضور ۳۵۰ معتاد متجاهر در کمپ ترک اعتیاد برنامه خاصی تدارک دیده شده است. وی در ادامه افزود: تقدیر و تشکر و پذیرایی از پاکبانان نقاط مختلف مشهد که در ایام عید غدیر ایستگاه صلواتی بیشتر در آن منطقه متمرکز هست و اهدای نشان خادم غدیر برای خداقوت پیشاپیش غدیر به همراه اهدای هدیه به تعداد اعضای خانواده ایشان در صبح روزهای منتهی به عید غدیر در محل کار این عزیزان از جمله برنامه‌های ویژه و خاص بزرگداشت عید غدیرخم است. البته یک برنامه خاص برای کودکان در سالن مجتمع قلم در خیابان آخوند خرسانی در روز چهارشنبه تدارک دیده شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *